Франция с втори успех в Група I, Испания се измъчи с Грузия (ВИДЕО)

Публикувано в: Избрано, Испания, Франция, Футбол Свят
01:24, 12 сеп 2012, Автор: , Преглеждания:48

Отборът на Франция постигна втори пореден успех под ръководството на Дидие Дешан в световните квалификации, след като в мач от Група I се наложи с 3-1 над Беларус на „Стад дьо Франс“.

След нулево първо полувреме „петлите“ откриха резултата малко след почивката, след като Етиен Капуе откри резултата с удар от 12 метра и чудесен пас на Франк Рибери. В 67-ата минута първия си гол за националния отбор отбеляза десният бек Кристоф Жале, който се опита да направи центриране от дясното крило, но вместо това вкара много красиво попадение за 2-0. Пет по-късно Сергей Корниленко пропусна дузпа, след като шутът му бе спасен от Йори, но Антон Пуцила направи добавка за 1-2. В 79-ата минута Франк Рибери оформи крайното 3:1 след хубав прехвърлящ изстрел.

В другия мач от групата световният шампион Испания постигна изключително трудна победа с 1:0 при гостуването на Грузия. В 28-ата минута Давид Силва бе близо до гола, но неговият удар срещна гредата. В края на първото полувреме Шави можеше да се разпише, но ударът му бе отразен от Лория, а в 45-та минута Солдадо пропусна сам срещу вратаря. Десет след почивката и домакините нямаха шанс, след като Амисулашвили също улучи гредата.  Единственото попадение в срещата падна в 86-та минута, когато Педро подаде към Фабрегас, който след това намери Роберто Солдадо и той не пропусна да прати топката във вратата на Грузия.