ПСЖ с нова победа в Лига 1, Монпелие падна от новак

Публикувано в: Избрано, Франция, Футбол Свят
23:43, 14 сеп 2012, Автор: , Преглеждания:56

Отборът на ПСЖ записа втора поредна победа във френската Лига 1, след като надделя като домакин с 2-0 над Тулуза в среща от пети кръг.

Момчетата на Карло Анчелоти откриха резултата в 38-ата минута, след като Марко Верати подаде отлично към Хавиер Пасторе, който с изстрел с десния крак преодоля стража на гостите. В средата на второто полувреме добра контра на домакините приключи с подаване на Жереми Мене към Златан Ибрахимович и шведът реализира за крайното 2-0.

Шампионът Монпелие продължава да се излага, след като падна с 1-3 при визитата на новака Реймс. Диего даде аванс на домакините седем минути преди почивката, а десет след нея Кабела изравни. С попадения на Гломбар и Курте в последните 20 минути възпитаниците на Юбер Фурние стигнаха до успеха.

След тези срещи ПСЖ вече е трети с 9 точки, докато Тулуза е шести с осем. Монпелие е едва 14-и със скромните четири пункта, а Реймс е осми със седем.