Кубан взе точка от Спартак Москва, Попето с 30 минутки

Публикувано в: Българи в чужбина, Русия, Футбол Свят
18:02, 15 сеп 2012, Автор: , Преглеждания:45

Българският национал Ивелин Попов записа половин час като резерва за своя Кубан, който завърши 2-2 със Спартак Москва в среща от осмия кръг на руската Премиер лига.

Гостите поведоха в резултата след четвърт час, а точен бе МакГийди, който се възползва от пас на бразилеца Ари. Фидлер успя да изравни за домакините в 26-ата минута. Малко след почивката Емануел Еменике върна аванса на московчани, но арменският национал Йозбилиз оформи крайното 2-2 в 63-ата минута.

По-рано днес Локомотив Москва победи Рубин с 1:0 като домакин. Единственото попадение в двубоя реализира Дмитрий Тарасов в 52-ата минута, след като бе най-съобразителен при едно разбъркване пред вратата на Сергей Рижиков.

С победата „железничарите“ се изкачиха до третото място в класирането с актив от 16 точки, колкото има и шампионът Зенит. Спартак и Кубан са шести и седми с по 13 пункта.