Лукойл победи Звезда и остана трети на турнира в София

Публикувано в: Баскетбол, България
20:09, 15 сеп 2012, Автор: , Преглеждания:51

Лукойл Академик изигра много силен мач срещу един от сериозните европейски отбори – Цървена Звезда и го победи с 85-75, за да завърши трети в турнира, на който е домакин.

Баскетболистите на Марин Докузовски се гониха със съперника цял мач, но стабилна игра в края им осигури победата. Както вчера срещу Барселона, така и днес срещу Звезда „студентите” показват много задружна и качествена игра срещу изключително класни съперници, като по този начин дават сериозна заявка за новия сезон. Турнирът в „Арена Армеец” приключва с финала между Барселона и Панатинайкос от 19.00 часа.

Цървена Звезда започна мача доста по-силно и през първите 4 минути вкара 14 точки, докато тимът на Лукойл бе объркан и изостана с 9 точки. След тайм-аут обаче домакините записаха серия от 5-0 и навлязоха в ритъма на мача. Съвсем скоро Божо Аврамов обърна резултата с тройка за 16-15. „Студентите” бяха по-добри през следващите минути и на моменти водеха с 5 точки, но след 10 минути Звезда беше само на 2 зад тях – 22-20.

Лукойл започна втората част с четири поредни точки и предизвика тайм-аут за съперника. Тимът продължи със стабилната игра в началото на втората част и се откъсна на 7 точки. Няколко поредни грешки на отбора в средата на частта обаче оставиха съперника в мача и скоро разликата бе намалена само на точка. Точно три минути преди почивката резултатът беше обърнат, а гостите владееха положението. След няколко добри защити обаче Лукойл изравни за 38-38. При оставащи 2.8 секунди до полувремето Цървена Звезда вкара уникална тройка със сирената и поведе с 43-40. Добро включване през първото полувреме направи дебютиращият Томас Масамба.

Веднага след подновяването на играта Звезда поведе с 6 точки, но Аврамов наниза поредна тройка и намали дефицита на отбора си, а скоро той бе заличен при резултат 50-50. Няколко добри контраатаки на Лукойл Академик изведоха отбора напред, а баскетболистите на Марин Докузовски играеха отборно и си помагаха, което доведе до силната им игра. Те запазиха малка преднина до края на третата част, когато резултатът беше 64-61.

Тройки на Павел Маринов и Веселин Веселинов в началото на последната част увеличиха преднината на „студентите”. Няколко техни грешки в атака обаче доведоха до намаляване на дефицита им само на 2 точки. Две страхотни далечни стрелби на Томас Масамба и Тодор Стойков увеличиха преднината на Лукойл на 7 точки. Тимът запази разликата в своя полза и дори я увеличи на цели 11, правейки я двуцифрена за първи път в мача. Така всичко бе решено и до края отборите просто оформиха крайния резултат.

Най-резултатен за победителите с 19 точки бе Божидар Аврамов (4 тройки). Мохамед Абукар добави 16, а с 15 плюс 5 борби завърши Девин Грийн.

За Звезда Морис Алмънд записа 15 точки, 13 добави Рашко Китич, а с 10 се отчете Игор Ракочевич.

източник и снимка: BGbasket.com