Диана Ненова: „Изпълнихме всички поставени задачи“

Публикувано в: Волейбол, Интервю
19:07, 16 сеп 2012, Автор: , Преглеждания:393

Диана Ненова е една от най-опитните състезателки в българския национален отбор по волейбол, който се класира за ЕвроВолей 2013 след шест победи в Група Ф на квалификациите. Разпределителката на „Лъвиците“ даде интервю пред SportVOX относно представянето на България. Ето какво сподели Ненова:

Успяхте да се класирате за Европейското след шест поредни победи в групата. Как се чувстваш след края на квалификациите?

Разбира се, доволна и щастлива от това, че се класирахме и то по убедителен начин след 6 победи.

Как би обобщила цялостното представяне на България през това лято? Записахте само една загуба в официален мач.

Бих обобщила това лято като успешно за нас. Изпълнихме всички поставени задачи от треньорския щаб и федерацията.

Нека те върна към изключителния обрат срещу Чехия от 0-2 до 3-2. Какво променихте в играта си, за да победите в този драматичен мач?

В двата гейма, които загубихме направихме много грешки. След това успяхме да се концентрираме и започнахме да играем по-добре.

Ще имаш ли време за почивка след тези мачове с националния отбор?

За съжаление време за почивка никога няма. След два дни заминавам на турнира в Чехия заедно с клубния си отбор.

Оставаш ли в Азербайджан и през новия сезон и в кой отбор ще играеш?

Да. Оставам в Локомотив Баку, където бях и през миналия сезон.

И последно… ти си националка от доста време. Какво промени Марчело Абонданца в тима, за да се представите толкова силно през 2012-а година?

Това, което той промени е организацията вътре в игрището. Това е най-важното за един отбор. Всяка от нас знаеше във всяка една ситуация какво трябва да направи и къде трябва да застане, за да спечелим.