Домовчийски наказа тима на Мицански, но Дуисбург загуби

Публикувано в: Българи в чужбина, Германия, Футбол Свят
17:34, 16 сеп 2012, Автор: , Преглеждания:48

Валери Домовчийски отбеляза първото си попадение за новия сезон във Втора Бундеслига, но неговият отбор загуби с 1-2 при визитата на Кайзерслаутерн в „българското“ дерби на петия кръг.

Хендрик Цук откри резултата четири минути преди почивката, след като беше изведен с отличен пас от Мохамаду Идрису. Домовчийски беше близо до изравнително попадение в 56-ата минута, но от границата на наказателното поле стреля на сантиметри край целта. Шест по-късно българинът успя да прати топката в мрежата, след като засече отблизо пас на Адли Лашеб.

В 66-ата минута в игра за Кайзерслаутерн влезе Илиян Мицански, който замени голмайстора Цук. Малко по-късно Мицански можеше да се разпише с глава, но ударът му мина край вратата. Домакините стигнаха до успеха с гол на Мимун Азауаг в 81-ата минута.

По този начин „лаутерите“ излязоха на четвъртото място в класирането с 11 точки. Дуисбург остана последен без актив. Лидер е Айнтрахт Брауншвайг с 15 пункта.