Еспаньол и Атлетик Билбао със зрелищно 3:3

Публикувано в: Испания, Футбол Свят
15:02, 16 сеп 2012, Автор: , Преглеждания:50

Отборите на Еспаньол и Атлетик Билбао завършиха наравно 3-3 в изключителен мач от неделната програма на четвъртия кръг на Примера дивисион.

Домакините откриха резултата в 18-ата минута, след като Хави Лопес получи пас от Верду и с техничен изстрел преодоля Ирайсос за 1-0. Десет по-късно Ариц Адурис можеше да изравни след удар с глава, но нацели напречната греда.

В 41-ата минута Самуеле Лонго бе изведен очи в очи със стража на баските, успя да го финтира, но си поведе дълго топката, която излезе в аут. 180 секунди след това младият италианец стреля силно, Ирайсос изби, но Верду направи добавка от няколко метра за 2-0.

Десет минути след почивката Ибай Гомес центрира от фаул и Адурис се разписа с глава за 1-2. В 71-ата Муниаин подаде отлично към Фернандо Йоренте, който току-що влязъл на терена успя да отбележи за 2-2. В 80-ата добра контра на домакините завърши с пас на Вакасо към Лонго, който този път не пропусна и отбеляза за 3-2.

След гола италианецът получи втори жълт картон за бурно изразената радост, а само три минути по-късно бе оформено крайното 3-3. Сусаета центрира от десния фланг и Адурис със страхотно воле направи безпомощен Кристиан Алварес.

След това реми Билбао е на 13-о място в класирането с четири точки, докато Еспаньол взе първия си пункт за сезона и заема 18-а позиция.