Твенте с пета поредна победа в Холандия

Публикувано в: Българи в чужбина, Футбол Свят, Холандия
00:29, 16 сеп 2012, Автор: , Преглеждания:59

Отборът на Твенте продължава с перфектното си представяне в Холандия, след като записа пети пореден успех. В среща от петия кръг на Ередивизие отборът на Николай Михайлов разби Вилем с 6-2 като гост, а българският вратар записа 90 минути нв вратата на своя отбор.

Гостите откриха резултата в 39-ата минута, след като Росалес подаде към Гутиерес, който вкара за 1-0. Само 180 секунди по-късно Люк Кастайнос удвои преднината на своя тим, а в 53-ата минута Шилдер окончателно уби интригата в мача, правейки аванса на Твенте класически.

В 71-ата минута домакините успяха да върват един гол чрез Хьохер, но в 78-ата Шилдер пак се разписа, а в 80-ата минута и Янсен записа името си сред голмайсторите за 5-1.. В 84-ата минута Луму вкара втори гол за Вилем, но в 87-ата минута Хааструп си отбеляза автогол за крайното 6-2.

Шампионът Аякс победи с 2-0 като домакин тима на Ваалвайк в друга среща от днес и се изкачи на второ място в класирането с 11 точки. И двете попадения за амстердамци паднаха след почивката и бяха дело на Шьоне в 52-ата минута и Лукоки в 69-ата.

Фейенорд също записа домакински успех, надделявайки с 2-0 над Зволе. Брьоерс си отбеляза нещастен автогол веднага след почивката, а Имерс бе точен от дузпа в 73-ата за успеха на ротердамци.

ВВВ Венло – НЕК 2-2
Хееренвеен – АДО 1-3