Арсенал и Шалке започнаха с победи в Група Б

Публикувано в: Англия, Германия, Избрано, Франция, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:52, 18 сеп 2012, Автор: , Преглеждания:44

Отборът на Арсенал започна с победа участието си в тазгодишното издание на Шампионската лига, след като в мач от Група Б се наложиха с 2-1 над Монпелие.

Мачът започна великолепно за първенеца на Франция, който поведе в резултата в деветата минута след гол от дузпа на Беланда. Мароканският халф се разписа с удар от бялата точка в стил „ала Пирло“. Седем по-късно „топчиите“ успяха да изравнят след страхотна атака, при която Жиру подаде отлично към Подолски, а германецът вкара технично за 1-1. 120 секунди след това Арсенал организираха ново нападение, този път по десния фланг. Дженкинсън подаде към малкия пеналт, откъдето Жервиньо отбеляза с лекота за 2-1.

Монпелие – Журдрен, Бокали, Янга-Мбива, Хилтон, Бедимо, Беланда, Естрада, Кабела, Сайхи, Муние, Камара

Арсенал – Маноне, Дженкинсън, Мертезакер, Вермален, Гибс, Диаби, Артета, Санти Касорла, Подолски, Жиру, Жервиньо

В другия мач от групата Шалке се наложи с 2-1 при визитата си на Олимпиакос. Гостите успяха да открият резултата малко преди почивката, след като Джеферсън Фарфан центрира от корнер и Бенедикт Хьоведес вкара с глава за 1-0. В 58-ата минута гърците успяха да стигнат до изравняване след попадение на Абдун. Само 60 секунди след това „кралскосините“ веднага върнаха предимството си, след като Хунтелаар получи пас на точката на дузпата и реализира за 2-1. В 61-ата минута холандският таран имаше шанс да реши всичко от дузпа, но пропусна наказателния удар, след като стреля в страничния стълб, но това не се оказа фатално за немците.

Олимпиакос – Мегери, Маниатис, Модесто, Холебас, Контрерас, Машадо, Торосидис, Манолас, Давид Фустер, Абдун, Джебур

Шалке – Унерщал, Фухс, Матип, Пападопулос, Хьоведес, Холтби, Джоунс, Барнета, Нойщедтер, Фарфан, Хунтелаар