Реал Мадрид с инфарктен обрат срещу Сити, Борусия би Аякс в края

Публикувано в: Англия, Германия, Избрано, Испания, Футбол Свят, Холандия, Шампионска Лига
23:39, 18 сеп 2012, Автор: , Преглеждания:86

Отборът на Реал Мадрид записа изключително важна победа за самочувствието си, след като надделя с 3-2 над Манчестър Сити в големия сблъсък в Шампионската лига тази вечер. „Гражданите“ повеждаха два пъти в резултата, но в крайна сметка „белият балет“ взе трите точки в дербито на Група Д.

Домакините можеха да открият резултата още в деветата минута, след като Кристиано Роналдо направи страхотен пробив и стреля технично по земя, но Джо Харт изби с една ръка в корнер. 180 секунди след това CR7 отново отправи бомбен шут по диагонала и Игуаин отклони с глава, но английският страж изби с мъка.

В 21-ата минута „Ел Пипита“ бе изведен сам срещу Харт, но не съумя да го преодолее, а след това Роналдо намери Кедира, който от няколко метра би над напречната греда. До почивката Игуаин направи още пропуск от няколко метра, а след това Ди Мария стреля на сантиметри от десния стълб на Харт.

В първите двайсетина минути след почивката левият бек Марсело се отчете с два много опасни изстрела, но те не попаднаха в целта. В 69-ата минута Сити организира перфектна контра, при която Яя Туре подаде към резервата Един Джеко, който очи в очи с Касияс не сбърка – 1-0. 120 секунди след това Александър Коларов също имаше шанс да се разпише, но този път Икер спаси.

В 75-ата минута Яя Туре можеше да реши всичко, след като бе в напълно свободен в наказателното поле, но от удобна позиция стреля в аут. 120 секунди по-късно „белият балет“ възстанови статуквото в мача след страхотен гол на Марсело, който шутира с десния крак от 18 метра.

В 85-ата минута Коларов стреля перфектно от фаул и изненада Касияс, който не успя да реагира адекватно и „гражданите“ отново поведоха в резултата.  120 секунди след това Бензема получи пас от Ди Мария и с прекрасен удар от границата на пеналта реализира за 2-2. В последните секунди Роналдо се оказа герой за Реал, след като се разписа с шут от десетина метра и слаба изява на Джо Харт.

Реал Мадрид - Касияс, Арбелоа, Варан, Пепе, Марсело, Есиен, Чаби Алонсо, Кедира, Ди Мария, Роналдо, Игуаин

Манчестър Сити - Харт, Майкон, Настасич, Компани, Клиши, Насри, Хави Гарсия, Бари, Силва, Яя Туре, Тевес

В другия мач от групата Борусия Дортмунд спечели минимална победа с 1-0 над тима на Аякс. Германският шампион можеше да открие резултата десетина минути след почивката, но Матс Хумелс пропусна дузпа. Защитникът стреля много слабо от бялата точка и вратарят на гостите улови лесно кълбото. Все пак, в 87-ата минута Роберт Левандовски донесе трите точки на „жълто-черните“, след като се възползва от асистенция на Лукас Пишчек.