Тренто удари Пиаченца след тайбрек, Учиков и Казийски с 36 точки! (ВИДЕО)

11:53, 19 сеп 2012, Автор: , Преглеждания:212

снимка: trentinovolley.it

Световният клубен шампион Тренто стартира с победа подготовката си за новия сезон, след като в първата си проверка надделя с 3-2 (25-15; 22-25; 24-26; 25-22; 15-8) гейма при визитата на Пиаченца.

Момчетата на Радостин Стойчев взеха с лекота първия гейм, но загубиха следващите две, като най-интересна бе третата част. Все пак, трентинци направиха пълен обрат, след като разбиха домакините с 15-8 в тайбрека.

Стойчев пусна в титулярния си състав българските звезди Матей Казийски и Николай Учиков, който направи неофициален дебют за Тренто.

Именно диагоналът бе най-резултатен за победителите, след като наниза 20 точки за гостите, докато Казийски се отличи с 16 пункта. Кубинецът Османи Хуанторена добави още 17.

За домакините българският ветеран с италиански паспорт Христо Златанов се отчете с 16 точки, а Алесандро Феи бе най-резултатен в срещата с 24.

Съставът на Тренто: Бургщалер 6, Рафаел 4, Хуанторена 17, Бирарели 14, Учиков 20, Казийски 16, либеро Бари (Колачи – либеро, Ландза, Хъртиянски 1)