Барса обърна Спартак в петголово шоу, Меси герой

Публикувано в: Избрано, Испания, Русия, Футбол Свят, Шампионска Лига
00:05, 20 сеп 2012, Автор: , Преглеждания:73

Отборът на Барселона започна с трудна победа участието си в Група G на Шампионската лига, след като надви с 3-2 тима на Спартак Москва на „Ноу Камо“.

Домакините започнаха отлично мача и след четвърт час игра Кристиан Тейо даде аванс на каталунците с хубав шут от дъгата на пеналта. В 29-ата минута московчани успяха сензационно да изравнят, след като Еменике проби по дясното крило и центрира остро по земя и Дани Алвеш засече топката в собствената си врата.

В 59-ата минута прекрасна контраатака на момчетата на Унай Емери завърши с втори гол за Спартак. МакГийди подаде към Ромуло и бразилецът с елегантен изстрел преодоля Валдес за 2-1. В 72-ата минута Тейо проби по аутлинията отляво, след което намери Меси в наказателното поле и аржентинецът вкара за 2-2. Осем по-късно Санчес центрира отлично от левия фланг и Лео Меси след удар с глава донесе трите точки на своя тим.

В другата среща от групата Селтик и Бенфика завършиха наравно 0-0.