Щутгарт и Стяуа с равенство 2:2, Копенхаген би Мьолде у дома

Публикувано в: Германия, Лига Европа, Футбол Свят
22:16, 20 сеп 2012, Автор: , Преглеждания:66

Отборите на Щутгарт и Стяуа завършиха наравно 2-2 в първата си среща от Група E на Лига Европа.

Домакините излязоха напред още в петата минута, след като Хайнал сложи топката на главата на Ибишевич, който отбеляза за 1-0. Само секунди след това румънците изравниха след попадение на Чипчиу и грешка на вратаря Улрайх. Десет минути преди последния съдийски сигнал гостите направиха пълен обрат след точно изпълнение от бялата точка на Русеску. Пет по-късно, обаче, швабите изравниха след попадение на халфа Нийдермайер.

В другата среща от групата Копенхаген надделя с 2-1 над Мьолде. Домакините успяха да излязат напред след 20 минути игра, след като Якобсен подаде към Клаудемир, който с чудесен шут не остави шанс на стража на гостите. При първата си сериозна атака норвежците съумяха да изравнят след гол на Диуф. Четвърт час преди края Корнелиус се възползва от пас на Ветокеле и отбеляза победното попадение за датчаните.