Ямбол победи Кавала в зала „Диана“

Публикувано в: Баскетбол, България
23:22, 21 сеп 2012, Автор: , Преглеждания:65

Ямбол започна успешно участието си в международния турнир, който организира. Баскетболистите на Иван Чолаков се наложиха над гръцкия Кавала със Симеон Илиев в състава си с резултат 82-72. От самото начало на мача ямболии поведоха в резултата и не загубиха водачеството до последната секунда. Утре те ще срещнат Фени Индустри, а другият мач за деня е Кавала – Олин Едирне.

Ямбол поведе от самото начало и след като през цялата първа част увеличаваше преднината си, резултатът след нея беше 28-17. Стабилната преднина на домакините се запази до почивката, когато тимът водеше с 14 точки – 49-35. След паузата преднината падна под 10 точки, но ямболии я възстановиха в началото на последните 10 минути и нямаха проблеми да я задържат до края.

Станислав Говедаров бе най-резултатен за победителите с 21 точки, към които добави и 9 борби. С 19 точки завърши Мартин Дурчев, а дабъл дабъл от 18 плюс 14 борби записа Браян Ормън. С 14 плюс 9 пък се отчете Дакуан Кук.

За Кавала българинът Симеон Илиев завърши с 5 точки и 3 борби за 14 минути, с най-резултатен с 20 точки бе Уилям Коулман.

В първия мач за деня Фени Индустри разби Олин Едирне с резултат 76-49.