Левски спечели турнира в Ниш

Публикувано в: Баскетбол, България
11:44, 22 сеп 2012, Автор: , Преглеждания:60

Отборът на Левски продължава с победите в контролни мачове от предсезонната подготовка, след като спечели турнира за купа Купина в Ниш. Във финала „сините” победиха домакина Константин със 79-72.

Мачът започна ударно за „сините”, които поведоха с цели 20 точки само след една четвърт игра – 29-9. Разликата се запази до почивката, когато таблото показваше 47-29. Константин стопи част от дефицита си след подновяването на играта, а разликата след 30 минути беше 12 точки – 70-58.

Силна серия от 7-0 за домакините в началото на последната десетка намали разликата само на 5 точки при 5 минути и 30 секунди до финалната сирена. Умората на Левски от три поредни мача с контроли и пътуването се усети именно в тази последни минути, а и в началото на третата част Николай Върбанов излезе за 5 лични нарушения.

Най-резултатен за Левски бе Марко Маринович, който наниза 19 точки и добави 4 асистенции. С 16 точки се включи Чавдар Костов, а с 9 приключи Димитър Димитров, който хвана и 6 борби.

източник и снимка: BGBasket.com