Машината Байерн сгази и Шалке, Дортмунд падна в Хамбург

Публикувано в: Германия, Избрано, Футбол Свят
18:22, 22 сеп 2012, Автор: , Преглеждания:51

снимка: Ройтерс

Отборът на Байерн Мюнхен даде нова сериозна заявка за титлата в Германия, след като в супердербито на четвъртия кръг на Бундеслигата надви с 2-0 като гост Шалке 04.

Първото полувреме като цяло мина доста скучно и с леко предимство на баварците. Единственото по-сериозно положение, обаче, бе за домакините, след като в 38-ата минута Фарфан стреля добре от 13 метра, но Нойер изби в корнер. В 55-ата гостите съумяха да поведат след чудесна комбинация между Кроос и Мюлер. Първият подаде на втория, който му върна кълбото и Кроос с техничен изстрел преодоля Унерщал за 1-0. Само 180 секунди след това Мюлер довърши „кралскосините“ след чудесен пробив и много лек шут, който изненада стража на домакините – 2-0.

Борусия Дортмунд разочарова своите фенове, след като падна с 2-3 при визитата си на Хамбургер, за който това бе първи успех през сезона. Срещата започна перфектно за домакините и след само 120 секунди игра Ван дер Ваарт центрира в пеналта и кореецът Хьон-Мин Сон се разписа за 1-0 след удар с глава. Веднага след почивката Перишич изравни за шампионите след подаване на Левандовски, но Иличевич върна преднината на Хамбургер след нова асистенция на Ван дер Ваарт. В 59-ата минута Сон доведе нещата до 3-1 с второто си попадение в мача, но секунди след това Перишич също се разписа за втори път за 2-3. До края момчетата на Юрген Клоп натиснаха съперника си, но така и не съумяха да изравнят резултата.

След тези мачове Байерн и Айнтрахт са начело в класирането с по 12 точки. Шалке и Борусия остават с по седем пункта след днешните си поражения.

Волфсбург – Гройтер Фюрт 1-1
Майнц – Аугсбург 2-0
Фортуна – Фрайбург  0-0