Фулъм с нова победа в Премиършип, Бербо с асистенция

Публикувано в: Англия, Българи в чужбина, Избрано, Футбол Свят
18:28, 22 сеп 2012, Автор: , Преглеждания:80

Българският нападател Димитър Бербатов направи нов силен мач за Фулъм, а тимът му надделя с 2-1 при визитата на Уигън в среща от петия кръг на Премиършип. Митко игра 90 минути и се отчете с една асистенция.

В 19-ата минута българинът центрира отлично към Родайега, който отправи удар с глава, но Ал Хабси спаси. Последваха два поредни далечни шута на Митко, но стражът на домакините отново показа класа. В 31-ата минута Бербатов отново намери прекрасно Родайега, който се пребори с Колдуел и отбеляза първия си гол с екипа на „Котиджърс“, а интересното е, че това се случи срещу бившия му тим Уигън.

В 66-ата минута Деймиън Дъф реши всичко в сблъсъка на „DW Stadium“, след като се възползва от подаване на Брайън Руис и отбеляза за 2-0. В 81-ата Бербатоя бе отново близо до попадение, но изстрелът му бе оотразен от Ал Хабси. В добавеното време Аруна Коне вкара първото си попадение във Висшата лига, оформяйки крайното 1-2.

След този успех Фулъм вече има девет точки и се изкачи до четвърто място в класирането, докато Атлетик се намират на 15-а позиция с четири пункта.

Европейският клубен шампион Челси записа измъчена победа с 1-0 над тима на Стоук Сити на „Стамфорд Бридж“ и по този начин запази първото си място в класирането. Единственото попадение в срещата отбеляза защитникът Ашли Коул. В 85-ата минута защитникът получи пас от Мата и от няколко метра не пропусна да донесе трите точки на „сините“.

Уест Бромич – Рединг 1-0
Саутхемптън – Астън Вила 4-1
Уест Хем – Съндърланд 1-1