Литекс смачка Етър насред Велико Търново

Публикувано в: Футбол България
18:50, 23 сеп 2012, Автор: , Преглеждания:64

Отборът на Литекс спечели лесна победа в шестия кръг на А група, след като надви новака Етър с 4-0 като гост.

Ловчанлии поведоха в резултата в деветата минута, след като Георги Миланов получи пас отляво, върна леко назад към Александър Цветков, който с премерен удар от вратарското поле реализира за 1-0. В добавеното време за първата част Жоро Миланов пусна в коридор топката към Иса, нападателят се измъкна от двама защитници на Етър и технично прати топката във вратата с левия крак за 2-0.

В 54-ата минута Едуардо можеше да намали резултата, но нямаше късмет, нацелвайки дясната греда. Само 120 секунди по-късно Заков подаде към Иса, който влезе в пеналта и върна към Заков и нападателят се разписа за 3-0. В 65-ата Ваюши, който влезе като резерва, вкара много красиво попадение с далечен шут от 25 метра, намирайки горния ляв ъгъл на вратата.

След този успех Литекс вече има 11 точки и се придвижи до четвъртото място в класирането, а „болярите“ са 13-и с три пункта.