Лукойл със загуба преди дебюта си в Евролигата

Публикувано в: Баскетбол, България
12:05, 23 сеп 2012, Автор: , Преглеждания:36

Българският шампион Лукойл Академик загуби от Раднички (Крагуевац) с 69:82 в последната си контрола преди квалификациите за Евролигата, предаде БТА.

На почивката домакините от Раднички водеха с 45:33, а през третата четвърт беше достигната и най-голямата разлика в мача за сръбския тим – 25 точки. За „студентите“ се отличиха Мохамед Абукар с 26 точки и Даръл Уоткинс с десет. С този приятелски мач се откри официално новата зала в сърбския Димитровград. Възпитаниците на Марин Докузовски допуснаха загуби в последните си две контроли – от Левски и Раднички. Българският шампион пътува в понеделник за квалификацията от Евролигата с Канту (Италия).

Междувременно отборът на Ямбол загуби от Фени Индъстри (Македония) с 65:77 в мач от втория ден на международния турнир по баскетбол за мъже в едноименния град. Възпитаниците на Иван Чолаков загубиха, след като изиграха много слаба втора четвърт. За домакините се отличиха Мартин Дурчев с 13 точки и Юлиан Радионов и американецът Брайън Ормонд с по 12. За македонския тим, който оглави класирането с втора поредна победа, се отличиха Боян Трайковски с 24 точки и Марко Симоновски с 23. Днес от 19.00часа Ямбол играе с Олин Едирне в последния мач от турнира.