Михайлов със „суха“ мрежа, Твенте с шеста поредна победа

Публикувано в: Българи в чужбина, Футбол Свят, Холандия
19:24, 23 сеп 2012, Автор: , Преглеждания:68

Николай Михайлов започна като титуляр на вратата на Твенте и не допусна гол при поредната победа на своя тим.

Лидерът в Холандия се наложи с 1-0 над  Хееренвеен в среща от шестия кръг на Ередивизие. Единственото попадение в двубоя падна в 59-ата минута и дойде след точно изпълнение от бялата точка на Душан Тадич.

В дербито на кръга ПСВ разби с 3-0 у дома тима на Фейенорд. И трети попадения за „филипсите“ паднаха след почивката и бяха дело на Тойвонен, Вайналдуум и Нарсинг. Станислав Манолев остана на пейката за тима от Айндховен и отново не се появи в игра.

В друг мач от холандското първенство шампионът Аякс направи равен 1:1 с АДО Ден Хааг. Домакините откриха резултата в 14-ата минута с гол на Бьогелсдийк, но в 62-ата Райън Бабел изравни за амстердамци и донесе поне точка на своя тим.

НАК Бреда изненада АЗ Алкмаар и победи с 2:1, с което записа и първа победа за новия сезон.

Лидер в класирането в Холандия е Твенте с 18 точки, следван от Витес с 14 и Аякс и ПСВ с по 12.