Лукойл отпадна достойно от Евролигата

Публикувано в: Баскетбол, България, Избрано
23:27, 25 сеп 2012, Автор: , Преглеждания:60

Отборът на Лукойл-Академик приключи участието си в квалификациите на Евролигата по много достоен начин, след като загуби от домакина на турнира – Канту, със 79-87 в изключително красив и равностоен мач.

Срещата започна равностойно и четири минути преди края на първата част домакините имаха аванс от една точка – 15-14, като всичкият актив на нашите дойде след точни стрелби на триото Уоткинс-Хийт-Грийн. С два здрави забива на Тайс италианците поведоха с 24-19, но „студентите“ отговориха с тройка на Хийт. В крайна сметка първата част приключи при 26-25 за Канту.

Втората четвърт почна с тройка на Масамба, а малко след това и Стойков наниза тройка и българите дръпнаха с 33-29, което накара наставника на домакините да иска таймаут. 3,40 минути преди почивката точна стрелба на Маркоишвили и два коша на Смит намалиха пасива на Канту на 38-40 и Докузовски също ползва прекъсване. Кузин и Смит направиха обрат за италианците, давайки им предимство от 44-42, а до края Маркоишвили с чудесна игра успя да запази преднината на своите, въпреки кошовете на Аврамов и Грийн. Първото полувреме завърши при 48-47 за Канту.

Третата част започна неприятно за нашите и след пет точки на Арадори и чукване на Смит домакините дръпнаха с 55-49. Страхотна тройка на Грийн, два коша на Аврамов и един на Абукар обърнаха резултата до 58-55 и италианците взеха таймаут. Серия от грешки на Маринов и Аврамов, обаче, позволиха на Канту да върне аванса си след добри изяви на Тайс. Тройка на Мацарино доведе нещата до 64-58, но с две точки от наказателната линия Хийт оформи крайното 60-64 преди последните десет минути.

Финалната четвърт почна с точен изстрел от далечна дистанция на Мацарино, а след това Стойков фаулира Кузин преди да забие и при 67-60 за Канту Докузовски взе прекъсване. С отлични акции и кошове на Хийт и Аврамов българите стопиха изоставането си до 66-71 и наставникът на домакините поиска таймаут пет минутки преди края на мача. Със страхотен снайперистки шут отдалеч Арадори даде аванс от девет точки на Канту – 80-71, но Хийт отговори с две поредни тройки за 77-80. Лойнен вкара два пъти от линията за 82-77, след което Уоткинс намали на 79-82, но за повече „студентите“ нямаха сили и в крайна сметка загубиха мача със 79-87.