Юнайтед надви Нюкасъл на „Олд Трафорд“, Ливърпул най-после с победа

00:10, 27 сеп 2012, Автор: , Преглеждания:66

Отборът на Манчестър Юнайтед се класира за четвъртия кръг на Купата на Лигата на  Англия, след като постигна победа с 2-1 над Нюкасъл на „Олд Трафорд“.

„Червените дяволи“ успяха да излязат напред малко преди почивката, след като Андерсон вкара страхотен гол с хубав шут. В 58-ата минута Клевърли удвои преднината на домакините, след като се разписа с прецизен изстрел покрай Елиът. Четири по-късно комбинация между резервите Фъргюсън и Сисе завърши с гол на сенегалеца, който намали пасива на „свраките“. До края, обаче, до нови попадения не се стигна и Манчестър се класира за следващата фаза.

Първа победа в официален мач като мениджър на Ливърпул записа Брендън Роджърс, след като неговите момчета надделяха с 2-1 при визитата на Уест Бромич. След само 180 секунди игра домакините поведоха в резултата чрез Габриел Тамаш, който засече подаване на Риджуел. В 17-ата минута Нури Шахин отбеляза дебютното си попадение с екипа на Пуул, а осем минути преди края на мача отново турският национал бе точен, за да донесе успеха на „мърсисайдци“.