Фортуна се добра до точка срещу Шалке, остава непобедим

Публикувано в: Германия, Избрано, Футбол Свят
23:35, 28 сеп 2012, Автор: , Преглеждания:81

снимка: Bundesliga.de

Отборът на Фортуна Дюселдорф продължава да няма загуба в германската Бундеслига, след като в първия мач от шестия кръг се добра до 2-2 при домакинството си на Шалке 04.

Двубоят започна перфектно за гостите и още в 13-ата минута Клаас-Ян Хунтелаар вкара страхотен гол след индивидуален рейд и чудесен шут от 20 метра. Това попадение бе и първо във вратата на Гийфер от началото на сезона в Германия. Седем минути по-късно Шалке отбеляза и втори гол, след като Жоел Матип засече с глава отлично центриране от фаул.

Домакините не се предадоха и през втората част съумяха да стигнат до едната точка. Секунди след почивката Дани Шахин засече ниско центриране от корнер и намали пасива на своя тим. В 77-ата минута Левелс центрира прекрасно от десния фланг и Шахин със страхотен удар с глава препарира Унерщал за крайното 2-2.

След това реми тимът от Дюселдорф остава пети в класирането с 10 точки, докато Шалке временно се изкачи на трета позиция с 11 пункта.