Зенит и Локо Москва не се победиха в мач с двама изгонени

Публикувано в: Русия, Футбол Свят
14:58, 29 сеп 2012, Автор: , Преглеждания:56

снимка: fc-zenit.ru

Отборите на Зенит и Локомотив Москва завършиха наравно 1-1 в дербито на десетия кръг на руската Премиер лига, играно на стадион „Петровски“.

Домакините успяха да открият резултата в 14-ата минута, след като италианският защитник Доменико Кришито се разписа с хубав шут. Десет по-късно Денис Глушаков подаде прекрасно към Даме Н’Дойе, който овладя топката с ръка, след което прехвърли Малафеев за 1-1.

В 32-ата минута гостите останаха с десет души, след като Роман Шишкин получи втори жълт картон, но никой не разбра защо, като най-вероятно е имало някаква реплика към арбитъра Вилков.

Секунди след почивката Александър Анюков също бе пратен под душовете след втори жълт картон, изваден за груб фаул. Така двата отбора довършиха мача с по 10 човека.

До края Зенит имаше териториален превес, но до сериозно опасности пред вратата на московчани така и не се стигна.

След това реми шампионите остават пети в класирането с 18 точки, докато момчетата на Славен Билич са трети с два пункта повече от своя съперник.