Литекс смаза Славия с 5:0 за едно полувреме

Публикувано в: Славия, Футбол България
20:52, 29 сеп 2012, Автор: , Преглеждания:98

Отборът на Литекс спечели категорична победа с 5-0 над тима на Славия на Градския стадион в Ловеч в един от очакваните с интерес мачове от седмия кръг на А група.

През първата част не се случи нищо интересно освен това, че помощникът на Христо Стоичков – Петко Петков, бе изгонен с червен картон от рефера Радан Мирянов. Малко след началото на второто полувреме ловчанлии получиха дузпа за фаул на Дяков срещу Иса и националът Георги Миланов се разписа от бялата точка за 1-0. Веднага след това наставникът на гостите Мартин Кушев също бе изгонен за претенции към главния арбитър.

В 57-ата минута Армандо Ваюши получи топката в наказателното поле и с диагонален удар прати топката във вратата на Георги Петков за 2-0. В 69-ата Заков подаде към Ваюши, който продължи към Георги Миланов. Националът върна към албанеца, който с плонж заби топката във вратата за 3-0. 180 секунди след това Жоро Миланов намери Александър Цветков, който с мощен шут докара нещата до 4-0. В 84-ата минута Цветков подаде към Йеленкович, който центрира прострелно и Иса от вратарското поле вкара за 5:0.

С този успех Литекс вече има 14 точки и се изкачи на трето място в класирането, докато „белите“ се смъкнаха на пета позиция с 11 пункта.