След 23 години Тотнъм отново спечели на „Олд Трафорд“, Юнайтед реве за дузпи

21:45, 29 сеп 2012, Автор: , Преглеждания:120

Отборът на Тотнъм сложи край на серията си от 23 години без победа като гост на Манчестър Юнайтед, след като надделя с 3-2 на „Олд Трафорд“ в дербито на шестия кръг на Премиършип.

Срещата започна по изключителен начин за гостите и още във втората минута защитникът Ян Фертонген откри резултата след чудесен рейд и шут, който рикошира в Евънс и не остави шанс на стража на домакините. Половин час по-късно авансът на „шпорите“ бе удвоен, след като Гарет Бейл проби по отличен начин през центъра, надбяга Фърдинанд и технично отбеляза за 2-0. Малко преди почивката „червените дяволи“ имаха основателни претенции за дузпа за задържане на Фертонген срещу Нани, но Крис Фой не наду свирката.

Шест минути след почивката появилият се като резерва Уейн Рууни получи пас по десния фланг и центрира към малкия пеналт, откъдето Нани не пропусна да отбележи за 1-2. Само 60 секунди след това Бейл бе намерен отлично зад защитата на Юнайтед и стреля силно. Линдегаард изби, но нямаше какво да стори при добавката на Клин Демпси – 3-1 за Тотнъм. Две минути по-късно Манчестър отново скъси изоставането си, след като Шинджи Кагава получи хубав пас в наказателното поле и с елегантен шут отбеляза за 2-3.

В 61-ата минута Рууни можеше да изравни резултата след феноменален шут от фаул, но топката срещна страничната греда на Фрийдъл. Пет по-късно Манчестър отново искаше дузпа, този път за игра с ръка на Сандро, но Фой прецени, че няма умисъл в действията на халфа. В 69-ата минута РВП бе изведен сам срещу Фрийдъл, но стреля покрай гредата. Натискът на домакините ставаше все по-силен и в 82-ата минута Скоулс бе близо до гола, но американският ветеран отрази силния му шут. 180 секунди по-късно Карик стреля с глава след корнер, но топката отново попадна в страничния стълб.

С този успех Тотнъм увеличи актива си на 11 точки и вече се намира на пето място, докато Манчестър е трети с 12 пункта.