С два гола на РВП Юнайтед обърна Клуж в Румъния

Публикувано в: Англия, Избрано, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:42, 2 окт 2012, Автор: , Преглеждания:66

снимка: УЕФА

Отборът на Манчестър Юнайтед записа втора поредна победа в Група H на Шампионската лига, след като надделя с 2-1 при визитата си на румънския първенец Клуж.

Домакините успяха да открият резултата след четвърт час игра, след като организираха чудесна атака по десния фланг и Сугу центрира към Капетанос, който от десетина метра с прецизен шут намери мрежата на Де Хея.

В 29-ата минута „червените дяволи“ съумяха да възстановят статуквото, след като Уейн Рууни центрира към наказателното поле, където Робин Ван Перси отправи удар с глава и топката прехвърли изненадания страж на домакините.

Малко след почивката момчетата на Сър Алекс Фъргюсън направиха обрата пълен, след като РВП се възползва от втора асистенция на Рууни и преодоля стража Фелгейраш с технично докосване на топката.

След този успех Юнайтед вече има пъпен актив от шест точки и излезе начело в класирането, докато Клуж е втори с три пункта.