Юве продължава без победа в ШЛ след 1:1 с Шахтьор

Публикувано в: Избрано, Италия, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:55, 2 окт 2012, Автор: , Преглеждания:72

снимка: УЕФА

Отборите на Ювентус и Шахтьор Донецк завършиха наравно 1-1 в дербито на Група Е на Шампионската лига.

Срещата започна доста неприятно за торинци, след като в средата на първата част гостите успяха да стигнат до гол. Вилиян опита изстрел от дъгата на пеналта, който бе блокиран, но след това бразилецът подаде към своя сънародник Алекс Тейшейра, който с бомбен шут не остави шанс на Буфон.

Само 120 секунди по-късно Андреа Пирло центрира по земя от ъглов удар и защитникът Леонардо Бонучи с чудесен изстрел от 12 метра намери мрежата на тима от Донецк.

След почивката и двата отбора имаха няколко добри възможности за второ попадение, но в крайна Пятов и Буфон спасиха всичко и резултатът 1-1 се запази до последния съдийски сигнал, въпреки че в края Шахтьор имаше отличен шанс, но топката попадна в напречната греда след шут на Вилиян.

След това реми Юве е на трето място в класирането с две точки, докато украинците са на втора позиция с четири пункта.