Милан надви Зенит в страхотен голов спектакъл на „Петровский“

Публикувано в: Избрано, Италия, Русия, Футбол Свят, Шампионска Лига
20:52, 3 окт 2012, Автор: , Преглеждания:97

Отборът на Милан записа първа победа в Група C на Шампионската лига, след като надделя драматично с 3-2 над руския първенец Зенит при визитата си на стадион „Петровский“.

Срещата започна отлично за „росонерите“ и в 13-ата минута Урби Емануелсон откри резултата, след като стреля от фаул, получи се рикошет в стената и топката излъга вратаря Малафеев. Само 180 секунди след това Стефан Ел Шаарауи направи страхотен пробив, премина през четирима защитници на питерския тим и с техничен изстрел реализира за 2-0.

Последва натиск на Зенит, но удар с глава на Широков бе спасен по блестящ начин от Абиати, а след това и мощен шут на Хълк бе уловен от италианския ветеран. Все пак, в добавеното време на първата част домакините намалиха изоставането си, след като Широков подаде в коридор към Хълк, който със силен удар не остави шанс на Абиати.

Малко след старта на второто полувреме Зенит възстанови статуквото, след като Хълк изпълни корнер от десния фланг и Широков с удар с глава направи безпомощен стража на гостите. В 75-ата минута Рикардо Монтоливо центрира към Джампаоло Пацини, който не отклони много добре топката, но кълбото се удари в Хубочан и попадна в мрежата на руснаците за 3-2 в полза на „червено-черните“. Седем след това Александър Анюков можеше да спаси питерци от поражение с чудесно воле от дъгата на наказателното поле, но Абиати изби в корнер.

След този успех Милан излезе временно начело в класирането с актив от четири точки, докато Зенит е на дъното с нула след две поредни поражения.