Реал смаза Аякс с феноменални голове на Роналдо и Бензема

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят, Холандия, Шампионска Лига
23:35, 3 окт 2012, Автор: , Преглеждания:175

Отборът на Реал Мадрид постигна втора поредна победа в Група Д на Шампионската лига, след като надделя с 4-1 при визитата си на Аякс на „Амстердам Арина“.

През първата част гостите имаха пълна доминация, но стражът на холандците Кенет Фермеер спаси почти всичко пред своята врата. В първите двайсет минутки Роналдо и Кака отправиха опасни удари, но не успяха да преодолеят вратаря на Аякс.

В 36-ата Роналдо отправи опасен удар с глава, но Фермеер пак спаси, а след това отрази и шут на Марсело. Все пак, в 42-ата минута Бензема проби отляво и опита пас към Роналдо, получи си рикошет в защитник на домакините и топката попадна в португалеца, който от един метър реализира за 1-0.

Малко след почивката чудесна контра на испанците завърши с втори гол. Марсело намери Кака вдясно, а бразилецът центрира прекрасно към Бензема и французинът с феноменална странична ножица намери мрежата на Аякс за 2-0. В 56-ата амстердамци се върнаха в мача, след като при едно изпълнение на корнер защитникът Никлас Мойзандер успя да се разпише с удар с глава.

В 79-ата минута Роналдо получи пас от Бензема и със страхотен далечен шут докара нещата до 3-1, решавайки всички в спора. 120 секунди по-късно Кедира подаде отлично към Кристиано, който с изключително технично копване прехвърли Фермеер за крайното 4-1.

След тази победа Реал вече има шест точки и е на първа позиция, докато Аякс е на дъното с нулев актив.