Байерн и Шалке с лесни домакински победи в Бундеслигата

Публикувано в: Германия, Избрано, Футбол Свят
18:21, 6 окт 2012, Автор: , Преглеждания:82

снимка: Фейсбук Байерн

Отборът на Байерн Мюнхен спечели седма поредна победа в Бундеслигата, след като в среща от седмия кръг се наложи безпроблемно с 2-0 над тима на Хофенхайм.

И двете попадения за успеха на баварците отбеляза Франк Рибери. В 19-ата минута французинът получи пас от Томас Мюлер и с техничен диагонален шут между краката на Кастеелс даде аванс на домакините. Секунди след старта на второто полувреме Рибери реши всичко, след като се възползва от подаване на Тони Кроос.

Шалке постигна също лесна победа, след като се наложи с 3-0 над Волфсбург на „Фелтинс Арена“. Домакините поведоха в 33-ата минута след гол с глава на Джеферсън Фарфан и центриране на Фухс. Малко след почивката Ибрахим Афелай реализира първото си попадение с екипа на „кралскосините“, а в 58-ата минута Роман Нойщедтер сложи точка на спора – 3-0.

Фрайбург – Нюрнберг 3-0
Майнц – Фортуна 1-0
Гройтер Фюрт – Хамбургер 0-1