Манчестър Сити с класическо 3:0 срещу „черните котки“

16:37, 6 окт 2012, Автор: , Преглеждания:86

снимка: Фейсбук Манчестър Сити

Отборът на Манчестър Сити се изкачи временно на второ място в Англия, след като надделя с 3-0 над Съндърланд на своя „Етихад“ в първия мач от седмия кръг на Премиършип.

Срещата започна прекрасно за шампионите, след като още в четвъртата минута Александър Коларов се разписа с брилянтен удар от фаул. До почивката не се случи нищо интересно и момчетата на Роберто Манчини се оттеглиха в съблекалните с гол преднина.

В 49-ата минута страхотна атака на Сити завърши с пас с петичка на Силва към Яя Туре, който шутира мощно, но Миньоле изби в корнер. След ъгловия удар Ричардс стреля от десетина метра, но Роуз изби с глава пред самата голлиния.

В 60-ата минута „гражданите“ решиха всичко с второ попадение. Коларов получи пас отляво и центрира чудесно към Агуеро, който от шест метра отбеляза за 2-0. Десет след това Силва можеше да направи разликата класическа, но нацели напречната греда. В 89-ата минута Джеймс Милнър оформи крайното 3-0 след шут от фаул и рикошет в главата на Гарднър.

След този успех Сити вече има 15 точки и се изкачи на второ място, но остава на един пункт от лидера Челси, който е и с мач по-малко. „Черните котки“ са 13-и със седем точки.