ЦСКА удари Славия с голове в първата и последна минута

Публикувано в: Избрано, Славия, Футбол България, ЦСКА
17:51, 6 окт 2012, Автор: , Преглеждания:60

Отборът на ЦСКА продължава със своя възход в А група, след като победи с 2-0 като гост тима на Славия в „столичното“ дерби на осмия кръг.

Мачът започна с гол от съблекалнята, след като още в първата минута гостите поведоха в резултата, след като Саша стреля отдалеч, топката се удари в левия страничен стълб, рикошира в гърба на Георги Петков и влезе във вратата на „белите“. В десетата Здравко Лазаров бе близо до изравняването след шут от фаул, но кълбото попадна в гредата. До почивката играта бе доста нервна и освен няколко жълти картона, нямаше нищо друго за отбелязване.

През второто полувреме мачът продължи да бъде скучен и с много нерви. В 54-ата минута Тасио и Петков се спречкаха и получиха жълти картони. В 61-ата Карачанаков остана сам срещу стража на „белите“, който успя да спаси вратата си от втори гол, но останаха сериозни съмнения за игра с ръка извън пеналта и респективно по този начин бе спестен втори картон на Петков.

В средата на втората част Бандаловски бе близо до втори гол за ЦСКА, но шутът му попадна в напречната греда. Само 30 секунди преди края на редовното време Михаил Венков реши всичко в тази среща, след като се разписа с удар с глава.

След тази победа „армейците“ вече имат 14 точки и се изкачиха до петото място в А група, а Славия се смъкна на шеста позиция с един пункт по-малко.

Славия – Петков, Генев (72 Акийоши), Златков, Желев, Филипов, Р.Димитров, П.Димитров (65 Коконов), Сандански, Чипев (82 Калоянов), Лазаров, Златинов

ЦСКА – Черни, Бандаловски, Попов, Крачунов, Венков, Саша, Янчев, Анисе, Карачанаков (67 Сержиньо), Тасио (90 Тенгариня), Нюаджи (82 Кириакидис)