Дежа вю! Гол накрая и слаб съдия спряха Дортмунд отново

Публикувано в: Германия, Футбол Свят
20:24, 7 окт 2012, Автор: , Преглеждания:83

Отборите на Борусия Дортмунд и Хановер 96 завършиха 1:1 в мач от седмия кръг на немската Бундеслига. Роберт Левандовски откри за гостите от Дортмунд, а Маме Диуф в 85-тата оформи крайния резултат.

Първото полувреме се изигра на изключително високи обороти от двата състава, въпреки проливния дъжд. Още в първата минута удар с глава на Левандовски бе спасен от Рон-Робърт Цийлер. Малко по-късно домакините отговориха с опасен удар от около 20 метра на Собиех, но Роман Вайденфелер бе на мястото си и изби в корнер. Последваха нови атаки и от двете страни, преди в 26-тата минута Пишчек да бъде изведен от дясно, където с пас по земя десният защитник намери Робърт Левандовски. Полякът от няколко метра не сгреши и откри за Дортмунд. До края на полувремето Дидер Я Конан бе изведен сам срещу стржа на гостите, но ударът му бе избит от голлинията. За „жълто-черните“ Бендер и Левандовски опитаха на удвоят, но шутовете им дори не намериха очертанията на вратата.

В началото на вторите 45 минути удар на Лукас Пишчек се отби от десния страничен стълб. Веднага след това Марио Гьотце бе изведен очи в очи със стража на Хановер, но въпреки че бе спънат отзад от капитана Черундуло, дузпа не бе отсъдена. В 55-тата минута на двубоя след изпълнение на ъглов удар Марио Егиман изравни, но попадението бе отменено заради нарушение на Я Конан в наказателното поле. Най-добрият шанс в мача се откри пред Маме Диуф, но нападателят пропусна на празна врата. Все пак в 85-тата минута Диуф се реваншина и след разбъркване в наказателното поле изравни. В самия край на мача Марко Ройс се откъсна и бе фаулиран, но Петър Гагелман отново не посочи бялата точка и така мачът завърши 1-1.

В друг мача за деня Борусия (Мюнхенгладбах) се наложи с 2:0 над сензацията Айнтрахт (Франкфурт). Домакините поведоха с два бързи гола до 24-тата минута. Първо, в осмата, Хуан Аранго с удар от над 30 метра вкара изключителен гол, давайки преднина на тима си. В 24-тата, новото попълнение в редиците на Лусиен Фавър Люк Де Йонг бе изведен добре и с удар в деснип ъгъл направи 2:0. Въпреки добрата играта на гостите до края на мача, те така и не успяха да стигнат до гол. Така Айнтрахт остава на второ място с 16 точки, докато „жребчетата“ се намират на 10 позиция с 9 пункта.

В последния двубой от кръга Щутгарт и Байер (Леверкузен) не се победиха, завършвайки 2-2. Гостите откриха чрез Щефан Кийслинг в 13-тата минута, но само пет късно, след изпълнение от дузпа Ведад Ибишевич изравни за Щутгарт. Отново Ведад Ибишевич бе точен за домакините в 55-тата минута. 180 секунди след това обаче, Щефан Кийслинг бе най-съобразителен и възстанови статуковото. Така с поделените точки, отборите на Щутгарт и Байер (Леверкузен) останаха на съответно 15-та и 5-та позиция.