Зенит и ЦСКА живнаха с победи като гости

Публикувано в: Русия, Футбол Свят
21:34, 7 окт 2012, Автор: , Преглеждания:48

Шампионът на Русия – Зенит, сложи край на серията си от три мача без победа в Премиерлигата, след като се наложи с 2-0 като гост на Краснодар в последната среща от 11-ия кръг.

Момчетата на Лучано Спалети стигнаха до важните три точки с голове в последните 20 минутки. В 70-ата Виктор Файзулин намери Константин Зирянов и халфът отбеляза за 1-0, а девет по-късно двамата смениха своите роли. Зирянов бе асистент, а Файзулин реализира за 2-0. Като титуляри за домакините стартираха игралите в А група Марсио Абреу и Жоазиньо.

По-рано днес ЦСКА спечели дербито на Москва, след като победи също с 2-0 като гост участника в Шампионската лига – Спартак. Ахмед Муса откри резултата в 15-ата минута след подаване на Кейсуке Хонда, а седем след почивката японецът се разписа за 2-0, след като Муса му върна жеста.

След тези мачове ЦСКА е втори в класирането с 24 точки, а Зенит четвърти с 21, докато лидерът Анжи има 26 пункта.