Тренто със сензационна загуба на старта на Серия А1

22:12, 7 окт 2012, Автор: , Преглеждания:113

Световният клубен шампион Тренто започна с фалстарт сезона в Италия, след като в среща от първия кръг на Серия А1 падна с 1-3 (25-18; 23-25; 23-25; 18-25) гейма при домакинството си на Вибо Валентия.

За водения от Радостин Стойчев тим най-резултатен малко изненадващо стана Емануеле Бирарели, който завърши с 14 точки, а Ян Щокър заби още 11.

Капитанът на Тренто Матей Казийски приключи мача с 10 пункта, като бе заменен в третия гейм и се върна обратно на игрището в четвъртия. Българинът записа девет точки от атака при успеваемост от 41% и един ас.

Другият национал в тима на домакините Николай Учиков влезе в игра във втората част и записа три точки в нападение и при трите си опита, но въпреки това отново седна на пейката.

За гостите невероятен мач направи Нийлс Клапвайк, който наниза 26 точки, а Тине Урнаут завърши с 11.