„Барселона“ смачка Беларус като гост, Педро с хеттрик

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
23:19, 12 окт 2012, Автор: , Преглеждания:71

снимка: ФИФА

Световният и двукратен европейски шампион Испания постигна втора поредна победа в Група I на квалификациите за Мондиал 2014, след като разби с 4-0 като гост тима на Беларус.

„Ла Фурия“ откри резултата след само 12 минути игра, след като съотборниците в Барселона Сеск Фабрегас и Жорди Алба комбинараха помежду си и защитникът отбеляза за 1-0. Осем след това Давид Силва даде извеждащо подаване към Педро, който удвои ааанса на иберийците.

В средата на второто полувреме момчетата на Висенте Дел Боске организираха чудесна контра и Шави намери Педро, който отново не пропусна – 3-0. 180 секунди по-късно падна още един „каталунски“ гол във вратата на Беларус, след като Педро засече подаване на Фабрегас и оформи своя хеттрик.

В другия мач от тази група Финландия и Грузия завършиха наравно 1-1. Кашия даде аванс на гостите в 57-ата минута, но пет след това Хамалайнен изравни.

След тези мачове Испания и Франция са начело в групата с по шест точки, а във вторник ще се изправят един срещу друг в битката за временно водачество в класирането.