Йосифов и Гоцев с по 7 точки и поражения в Италия

22:09, 14 окт 2012, Автор: , Преглеждания:63

Шампионът на Италия Мачерата записа втора поредна победа в Серия А1, след като в среща от 2 кръг се наложи с 3-0 (25-23; 25-20; 25-22) гейма при домакинството си на Кастелана Гроте.

Официален дебют за гостите записа българският национал Виктор Йосифов, който започна като титуляр и приключи мача със седем точки – три в нападение и четири на блокада. Джулио Саби с 12 пункта бе най-резултатен за тима на Вики, а за домакините Иван Зайцев наниза 17 точки.

Поражение претърпя и друг български център – Светослав Гоцев, след като неговият отбор Верона отстъпи с 2-3 (21-25; 25-22; 26-28; 26-24; 11-15) гейма при домакинството си на Латина. Младият национал започна в основния състав и се отчете със седем точки – пет в атака и две на блок. Якуб Ярош от гостите бе най-резултатен в мача с 23 пункта.

Пиаченца постигна втори пореден успех през сезона, след като се наложи с 3-1 (25-22; 25-18; 23-25; 25-17) гейма при домакинството си на Сан Джустино. Българинът с италиански паспорт Христо Златанов се отчете с 16 точки за победителите, а Лука Ветори бе най-добър с 21. За гостите Брам Ван ден Дрийс приключи с 20.