Тренто подчини Крузейро след уникален тайбрек

Публикувано в: Волейбол, Избрано
17:30, 16 окт 2012, Автор: , Преглеждания:104

Отборът на Тренто спечели трета поредна победа на Световното клубно първенство в Доха, след като в последния си мач от Група А надделя изключително драматично с 3-2 (25-23; 24-26; 26-24; 19-25; 21-19) гейма над тима на Сада Крузейро.

Двата състава си размениха по една част след много битка, а в третия гейм бразилците бяха много близо до успеха, след като водеха с 24-22. С прекрасна игра в атака на Хуанторена италианците успяха да направят обрат и да спечелят с 26-24.

Последва много слаба четвърта част за Тренто, в която Крузейро правеше каквото си иска и победи с категоричното 25-19. В решителния тайбрек драмата бе пълна, като нито един отбор не успя да се откъсне в резултата. В края Сада изпусна два мачбола, след което и момчетата на Радостин Стойчев пропиляха няколко точни за приключване на срещата.

Резултатът стана 19-19, след което Ян Щокър заби мощно една топка в ъгъла на полето, а съдиите дадоха аут. Последва видео проверка на втория рефер и след като той се убеди, че кълбото е в полето на южноамериканците, точката бе дадена за Тренто. Краят на срещата дойде след уникална блокада на Матео Бургщалер и италианците спечелиха с 21-19.

Най-резултатен за победителите с 21 точки бе Щокър, а Хуанторена добави още 20. Матей Казийски не бе на обичайното си високо ниво и завърши с едва 11 пункта, докато Николай Учиков влезе в игра само в четвъртия гейм и записа две точки. За Крузейро титулярният диагонал на Бразилия Уолъс де Соуса наниза цели 32 точки.

С този успех Тренто завърши на първо място в групата със седем точки, а Крузейро е втори също със седем Двата отбора продължават в полуфиналите на надпреварата.