Франция се добра до точка като гост на Испания, Фабрегас изпусна дузпа (ВИДЕО)

Публикувано в: Избрано, Испания, Франция, Футбол Свят
01:14, 17 окт 2012, Автор: , Преглеждания:73

Отборът на Франция успя да измъкне точка при визитата си на световния шампион Испания, след като стигна до равенство 1-1 с гол в последните секунди в дербито на Група I на квалификациите за Мондиал 2014, играно на „Висенте Калдерон“.

Срещата започна много неприятно за домакините, след като още в деветата минута Давид Силва получи контузия и бе заменен от Санти Касорла. В 25-ата Шави изпълни корнер от левия фланг, Рамос стреля с глава, но нацели страничния стълб. Топката стигна до Педро, който подаде към Рамос и защитникът на Реал този път отбеляза – 1-0.

Франция можеше да изравни резултата в 34-та минута, но ударът на Бензема бе отразен от Икер Касияс. Пет след това Мене се разписа с глава, но попадението бе отменено заради засада. В 41-ата Педро бе съборен в пеналта на „петлите“ от Косчелни и реферът даде дузпа на двукратните еврошампиони. Фабрегас стреля от бялата точки, но Юго Йори спаси.

Малко след почивката Алваро Арбелоа също се контузи и бе заменен от Хуанфран. В 62-ата минута Педро подаде към Шави, който шутира, но топката мина на сантиметри над напречната греда. Малко преди края на мача Карим Бензема получи травма и на негово място в игра се появи Оливие Жиру. Именно нападателят на Арсенал се превърна в герой за гостите, след като в последните секунди успя да засече с глава отлично центриране на Франк Рибери.

В другия мач от тази група Беларус очаквано победи с 2:0 като домакин тима на Грузия.

В класирането Испания и Франция са начело с по седем точки, Грузия има четири, Беларус три, а Финландия е на дъното с един пункт в своя актив.