Тренто уби от бой Зенит и стигна четвърти пореден финал в Доха!

Публикувано в: Волейбол, Избрано
16:18, 18 окт 2012, Автор: , Преглеждания:155

Отборът на Тренто се класира на четвърти пореден финал на Световното клубно първенство в Доха, след като в първия полуфинал смаза с 3-0 (25-14; 25-20; 25-14) гейма тима на Зенит Казан. По този начин момчетата на Радостин Стойчев взеха реванш от руснаците за загубата във финала на Шампионската лига през тази година.

Срещата започна чудесно за шампионите, които успяха да поведат с 8-5 при първото техническо, а Казийски хвана на два пъти на блокада Максим Михайлов. След почивката атака на Щокър и блок на Бирарели в центъра докараха нещата до 11-5. До втората пауза резултатът бе увеличен на седем пункта – 16-9, а краят на гейма дойде при разгромното 25-14. Матей бе над всички за италианците с цели седем точки.

Втората част започна равностойно и техническото дойде при минимален аванс за Тренто от 8-7. След него италианците дръпнаха с 11-9 и Алекно побърза да вземе таймаут. В следващите минути разликата от две точки в полза на тима на Радо Стойчев се запази, но след втората пауза Зенит доведе нещата до 18-18. Равенството се запази до 20-20, след което атака на Щокър и блок на Джурич даде предимство от 22-20 на трентинци. До края казанският тим не записа и една точка и след 25-20 шампионите вече бяха напред с 2-0 гейма.

Третата част бе просто за протокола, след като Казийски и компания дръпнаха в резултата още в самото начало, а до второто техническо резултатът вече бе 16-9. До края Хуанторена смаза руснаците, а Матей заби последната точка в мача – 25-14 и 3-0 гейма за трикратния световен клубен шампион.

Капитанът на италианците Матей Казийски игра много силно в първите два гейма, а малко по-слабо в третата част, но все пак завърши с 11 точки. Ян Щокър бе най-резултатен с 19 пункта, а Османи Хуанторена наниза още 17. За Зенит Максим Михайлов се отличи с 11.

Във финалния сблъсък Тренто очаква победителя от втория полуфинал между СКРА Белхатов и Сада Крузейро.