ФЕНОМЕНАЛНО!!! БГ Тренто световен клубен шампион за четвърти пореден път!

Публикувано в: Волейбол, Избрано
20:41, 19 окт 2012, Автор: , Преглеждания:173

Отборът на Тренто спечели за четвърти пореден път златните медали на Световното клубно първенство в Доха, след като във финала разби бразилския Сада Крузейро с 3-0 (25-18; 25-15; 29-27) гейма. По този начин тимът на Радостин Стойчев продължава да бъде единственият, който е вдигал трофея в тази надпревара.

Италианците започнаха отлично мача и поведоха с 3-0, а при първата техническа почивката авансът им бе две точки – 8-6. Последваха две поредни атаки на Хуанторена и резултатът стана 10-6, което накара бразилския наставник да вземе таймаут. Два поредни блока на Джурич и Щокър решиха всичко в този гейм, след като Тренто дръпна с 15-9. Бразилците успяха да намалят пасива си до 18-22 и Радо Стойчев ползва прекъсване, след което момчетата му записаха три бързи точки и спечелиха първата част с 25-18.

Вторият гейм започна с леко предимство на европейците, които поведоха с 8-6 при първата техническа пауза. След нея разликата започна постепенно да расте и в крайна сметка шампионите взеха победата с лекота след 25-15. Интересното е, че в средата на гейма Османи Хуанторена за малко щеше да се контузи, след като тръгна да гони една топка и след като прескочи рекламните пана се удари в масата на статистиците.

Третата част започна най-равностойно и при първата почивка Тренто имаше минимален аванс от 8-7. Чудесен блокаут на Щокър, обаче, увеличи аванса на италианците на 9-7. Крузейро успя бързо да изравни за 12-12 и Стойчев ползва таймаут. В следващите минути битката на терена бе изключителна и нито от двата състава не успя да се откъсне в резултата. Стигна се до 22-21 за Сада и Стойчев отново взе почивка. Бразилците пропиляха цели четири сетбола и шампионите докараха нещата до 27-27, след което Хуанторена заби мощно за 28-27. Последва аут на южноамериканците и 29-27 за Тренто и 3-0 гейма!

Капитанът на Тренто Матей Казийски игра феноменално във финала и приключи мача със 17 точки Ян Щокър също бе изключителен и добави също 17 пункта за италианците, а Османи Хуанторена наниза 14. За Сада бразилският национал Уолъс де Соуса се отличи с 12.