Зенит надви Кубан с гол от спорна дузпа, Попето със 76 минути

Публикувано в: Българи в чужбина, Русия, Футбол Свят
19:59, 20 окт 2012, Автор: , Преглеждания:54

снимка: fc-zenit.ru

Шампионът на Русия Зенит Санкт Петербург записа трудна победа с минималното 1-0 над тима на Кубан в среща от 12-ия кръг на руската Премиер лига.

Капитанът на националния отбор на България Ивелин Попов започна като титуляр за гостите и игра до 76-ата минута, когато бе заменен от Цораев. Попето се отличи с жълт картон в 35-ата минута.

Единственото попадение в мача реализира нападателят Александър Кержаков в 45-ата минута от дузпа. До наказателния удар се стигна, след като при едно подаване на Роман Широков топката срещна ръката на играч на Кубан, но тя бе прибрана до тялото. Въпреки това, реферът посочи бялата точка и Кержаков се разписа за крайното 1-0.

С този успех Зенит излезе на второ място във временното класиране с 24 точки – на 5 от лидера Анжи. Кубан е шести с 19 пункта.

В последния съботен мач Краснодар се наложи с 2-0 при домакинството си на Алания. Головете за „биковете“ бяха дело на Шипицин в 71-ата и Дринчин в 89-ата минута. Асистенцията за второто попадение бе дело на бившия халф на Левски Жоазиньо. Бразилецът и португалецът Марсио Нуньо започнаха като титуляри за тима на Славолюб Муслин.