Уейн Рууни с гол номер 200 във Висшата лига, Джеко герой за Сити

19:10, 20 окт 2012, Автор: , Преглеждания:80

Отборът на Манчестър Юнайтед постигна убедителна победа с 4-2 при домакинството си на коравия тим на Стоук Сити в среща от осмия кръг на Премиършип.

Мачът не започна добре за „червените дяволи“, след като още в 11-ата минута Уейн Рууни си отбеляза автогол. В 27-ата Рууни се реваншира пред феновете на „Олд Трафърд“, след като засече с глава центриране на Ван Перси. Секунди преди почивката именно холандецът се възползва от отличен пас на Валенсия и донесе пълния обрат на домакините.

Почти веднага след началото на второто полувреме Рууни сложи топката на главата на Уелбек, който отбеляза за 3-1. В 58-ата минута Кайтли върна „гранчарите“ в мача, след като стреля с левия крак покрай Де Хея. Седем по-късно РВП изпълни корнер и Рууни успя да се разпише за втори път, реализирайки своя гол номер 200 във Висшата лига.

Шампионът Манчестър Сити записа драматична победа с 2-1 при визитата на Уест Бромич. „Гражданите“ останаха с човек по-малко още в средата на първото полувреме, след като Милнър бе пратен под душовете. В 67-ата минута Шейн Лонг даде преднина на Тротърс, но Един Джеко се превърна в герой за гостите, след като реализира два гола в последните десет минутки на срещата.

След тези мачове Юнайтед и Сити разделят втората и третата позиция с по 18 точки и остават на четири пункта от лидера Челси.