Шалке удари Борусия в Дортмунд, Байерн смаза Фортуна

Публикувано в: Германия, Избрано, Футбол Свят
18:23, 20 окт 2012, Автор: , Преглеждания:57

Отборът на Шалке записа първа победа от три години насам в Рурското дерби, след като надигра шампиона Борусия Дортмунд с 2-1 като гост в среща от осмия кръг на Бундеслигата.

Срещата започна чудесно за гостите, които поведоха в резултата след четвърт час след хубав шут на Ибрахим Афелай. Секунди след почивката Люис Холтби даде чудесен извеждащ пас към Марко Хьогер, който очи в очи с Вайденфелер не сбърка и с техничен удар доведе нещата до 2-0. В 55-ата минута Марко Ройс центрира от фаул и Роберт Левандовски с удар с глава намали изоставането на шампионите.

Байерн Мюнхен върви уверено към титлата, след като постигна осма поредна победа и вече има пълен актив от 24 точки. Баварците надделяха с 5-0 при визитата си на новака Фортуна в Дюселдорф. Момчетата на Юп Хайнкес решиха всичко с два бързи гола на Марио Манджукич и Луис Густаво в 28-ата и 36-ата минута. Десет след почивката Томас Мюлер реализира за класическото 3-0, а в последните четири минути Мюлер се разписа още веднъж, а Рафиня оформи крайното 5-0.

Айнтрахт – Хановер 3-1
Волфсбург – Фрайбург 0-2
Леверкузен – Майнц 2-2