Две равенства в неделните сблъсъци в Премиършип

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
21:40, 21 окт 2012, Автор: , Преглеждания:46

Отборът на Евертън завърши наравно 1:1 при визитата на последния в класирането Куинс Парк Рейнджърс в последен мач от осмия кръг на Премиършип.

Домакините започнаха блестящо срещата и поведоха с гол още във 2-ата минута, след като Джуниър Хойлет напредна през центъра, стреля и след рикошет топката влезе в мрежата на Тим Хауърд. Гостите изравниха в 33-ата след автогол на вратаря Жулио Сезар. Силвен Дистен стреля с глава, топката се отби в гредата, след което се удари в гърба на бразилеца и премина голлинията. Малко по-късно Евертън можеше да стигне до победата, но удар на Фил Ягиелка с глава срещна напречната греда

По-рано днес Съндърланд и Нюкасъл също приключиха при 1-1. Йоан Кабай откри за гостите още в 3-ата минута, след като Демба Ба стреля силно, но Миньоле, след което френският халф реализира без особени проблеми. За нещастие на „свраките“ в 25-ата минута Шейк Тиоте бе изгонен с директен червен картон. Халфът влезе остро на Стивън Флетчър и съдията Мартин Аткинсън не се поколеба и го прати под душовете. Пет минути преди последния съдийски сигнал Демба Ба си вкара автогол, отклонявайки с глава топката във вратата си след центриране от фаул.

След тези мачове Евертън е на четвърто място в класирането с 15 точки, Нюкасъл е 11-и с десет, Съндърланд 14-и с осем, докато КПР е твърдо на дъното с три пункта.