3 от 3 за Кунео, Цецо Соколов блести с 27 точки!

11:26, 21 окт 2012, Автор: , Преглеждания:42

Отборът на Кунео продължава с перфектното си представяне в италианската Серия А1, след като в мач от третия кръг надделя с 3-1 (25-19; 25-23; 20-25; 25-23) гейма над Вибо Валентия като домакин.

Българският диагонал на победителите Цветан Соколов отново бе над всички, след като наниза цели 27 точки – 24 в атака при ефективност от 55%, една блокада и два аса.

Вут Вайсманс добави още 13 пункта за Кунео, а разпределителят Никола Гърбич се отличи с шест точки и бе избран за МВП. За гостите Нийлс Клапвайк бе най-добър с 14 пункта, а още 12 добави Тине Урнаут.

След този успех Кунео е на второ място в класирането с пълен актив от девет точки, с колкото е и шампионът Мачерата. В четвъртия кръг Соколов и компания ще гостуват на Латина на 28 октомври.