Рома със страхотен обрат на „Луиджи Ферарис“

Публикувано в: Избрано, Италия, Футбол Свят
00:23, 22 окт 2012, Автор: , Преглеждания:72

Отборът на Рома победи с 4-2 като гост тима на Дженоа в последната среща от осмия кръг на Серия А, играна на стадион „Луиджи Ферарис“.

Домакините откриха резултата още в седмата минута, след като Юрай Кучка се разписа с шут извън наказателното поле. В 15-ата Бошко Янкович засече подаване на Бориело, но топката попадна в напречната греда, след което Антонели свали с глава към Янкович, който този път бе точен и доведе нещата до 2-0.

В 27-ата минута Франческо Тоти се възползва от пас на Иван Пириш в наказателното поле и поведе своите към обрат, намалявайки пасива на „вълците“. Малко преди почивката Пириш центрира чудесно и Пабло Освалдо с премерен удар успя да изравни резултата – 2-2. В 55-ата минута гостите направиха пълен обрат, след като Флоренци изпълни корнер и Освалдо се разписа с глава, разписвайки се за втори път. В 83-ата Ерик Ламела оформи крайното 4-2, след като завърши една чудесна контра на римляните.

След този успех Рома се намира на пето място в класирането с 14 точки, докато „грифоните“ са десети с девет пункта.