Шарапова започна с блестяща победа в Истанбул

Публикувано в: WTA, Тенис
22:48, 23 окт 2012, Автор: , Преглеждания:97

Световната номер 2 Мария Шарапова започна с победа участието си на Шампионата на Женския тур в Истанбул, след като в среща от „Червената група“ се наложи с 6-3; 6-2 над Сара Ерани в повторение на финала от Ролан Гарос.

Маша тръгна много силно и след много оспорван втори гейм успя да запише пробив и да дръпне с 2-0. Веднага след това италианката върна брейка и изравни за 2-2, но за повече нямаше сили. До края на сета рускинята даде само гейм на Ерани и спечели с 6-3.

Във втората част Мария беше много по убедителна и се възползва от две от трите си възможности за пробив, за да приключи мача в два сета след 6-2 и 92 минути игра.

По този начин Шарапова и Радванска поведоха в класирането в групата с по един успех, а Ерани и Квитова са с по едно поражение.