Шахтьор постави Челси на колене, Ювентус с поредно реми

Публикувано в: Англия, Избрано, Италия, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:53, 23 окт 2012, Автор: , Преглеждания:72

снимка: УЕФА

Отборът на Шахтьор Донецк постави на колене носителя на трофея в Шампионската лига – Челси, след като надделя с 2-1 на „Донбас Арена“ в среща от Група Е.

Домакините започнаха блестящо мача и след само 180 секунди игра Алекс Тейшейра даде аванс на украинците, след като стреля диагонално от десетина метра, Седем минути след почивката лондончани загубиха топката в центъра на терена и последва светкавична контра за Шахтьор. Луис Адриано напредна отлично, след което подаде вдясно към Фернадиньо, който с техничен шут по земя преодоля Чех за 2-0. Малко преди края младата звезда на Челси Оскар отбеляза почетното попадение за гостите.

В другия двубой от групата Ювентус изненадващо завърши наравно 1-1 при визитата си на слабака Нордселанд. Датчаните дори бяха много близо до шокираща победа, след като Бекман откри резултата пет минути след старта на втората част. Девет минути преди края на двубоя Мирко Вучинич спаси „старата госпожа“ от срамно поражение.

След тези мачове Шахтьор е начело в класирането с актив от седем точки. Челси се намира на второ място с четири, Ювентус е трети с три, а Нордселанд е на дъното с един пункт.